Slogan

Outsourcing - koło ratunkowe w dobie kryzysu finansowego?

+ archiwum

Agencja pracy tymczasowej SUBKOM

Kryzys finansowy, który ogarnął cały świat zaprząta myśli wielu przedsiębiorców, także w Polsce. Na rynku outsourcingowym najszybciej jego skutki odczuwają firmy z branży transportowej

O już odczuwalnym spowolnieniu mówili podczas naszej redakcyjnej debaty przedstawiciele firm świadczących usługi transportowe i logistyczne. To najprawdopodobniej doprowadzi do jeszcze większej specjalizacji w tym sektorze outsourcingu.
Z drugiej strony wielu outsourcerów widzi w kryzysie szansę na rozwój swojego biznesu. Pomoc zewnętrznego partnera może bowiem być dla wielu przedsiębiorstw i korporacji sposobem na optymalizację działania. Liczą na to urzędnicy zajmujący się przyciąganiem zagranicznych inwestorów do naszego kraju. Wyszkolone kadry, sprzyjający klimat do prowadzenia biznesu i nadal stosunkowo niskie koszty pracy mogą być zachętą do lokowania w Polsce centrów BPO.
Outsourcing może okazać się więc przysłowiowym kołem ratunkowym zwłaszcza dla sektora finansowego, który jako pierwszy odczuł skutki globalnego krachu. Dotyczy to w szczególności tych banków, które swój wzrost oparły o duże zatrudnienie. Obecnie, gdy trzeba poprawić efektywność operacyjną bez zwiększania kadry koniecznym zabiegiem jest reorganizacja, a stąd już tylko krok do outsourcingu.
W tym numerze podajemy również przykład Alior Banku, który z założenia postawił na współpracę z usługodawcami i wprowadził to do swojej strategii. Bez pomocy zewnętrznych partnerów nie byłby w stanie szybko i skutecznie zbudować struktury potrzebnej do wejścia na polski rynek.

 

Outsourcing Magazine nr 16

 

+ archiwum

Nasi Partnerzy

 

http://subkombi.pl/PL/index.html http://subkombi.pl/PL/index.html

 

Copyright (c) SUBKOM 2008. Wszystkie prawa zastrzezone.

Projekt i wykonanie: seenet.pl